Okoliczne atrakcje | Sanatorium Polanica

Okoliczne atrakcje

Dla osób rządnych ciekawych atrakcji i nietuzinkowego sposobu spędzania wolnego czasu polecamy okoliczne atrakcje turystyczne.

Góry Stołowe stanowią wyjątkową atrakcję dla wypoczywających w Polanicy Zdrój turystów. Są to jedyne w Polsce góry o budowie płytowej. Ze względu na ich unikatowy charakter na obszarze na którym się znajdują utworzono Park Narodowy Gór Stołowych. Najbardziej znane w obrębie parku są formy skalne Szczelińca Wielkiego i Błędnych Skał oraz szlak Skalnych Grzybów. U podnóża Szczelińca Wielkiego w Karłowie znajduje się Park Dinozaurów, który może być ciekawą atrakcją dla najmłodszych.

Zamek Książ to trzeci co do wielkości zamek w Polsce, zwany Perłą Dolnego Śląska. Przez cały rok dla zwiedzających udostępnione są przepiękne pałacowe wnętrza i ogród. Idealna atrakcja dla fanów historii i ciekawych legend, których o Zamku Książ powstało bardzo wiele. Jedną z ciekawszych jest legenda o panującej tam Księżnej Daisy i jej zagubionym 6 metrowym sznurze pereł. A co do zagubionych skarbów warto zauważyć, że to właśnie w okolicy Zamku podobno zlokalizowany jest legendarny „Złoty pociąg”. Odwiedzając Książ warto zwiedzić pobliską Palmiarnie w której obejrzeć możemy ok. 80 gatunków roślin z całego świata.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku jest to jedna z ciekawszych atrakcji Ziemi Kłodzkiej. Na terenie dawnej kopalni powstało muzeum dzięki czemu turyści mogą zapoznać się z realiami wydobywania tego cennego kruszywa. Dla zwiedzających udostępnione są: Sztolnia Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci i Sztolnia Czarna z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem o wysokości 10 metrów,  Muzeum Minerałów i Mennicy. Na miejscu możną skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak : spływ łodzią, płukanie złota czy wspinaczka na ściance alpinistycznej.

 

W Złotym Stoku warto odwiedzić również Leśny Park Przyrody Skalisko. W pięknym lesie nad Złotym Potokiem, na terenie ponad 7 hektarów, znajdują się atrakcje zapewniające moc wyjątkowych wrażeń. To niepowtarzalny rodzaj napowietrznego trekingu, którego bazą są przejścia akrobatyczne między drzewami takie jak: balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana i inne. Informacja dla odważnych - w parku znajdują się najwyższe i najdłuższe tyrolki w Europie.

Wodospad Wilczki w Międzygórzu to najwyższy wodospad Ziemi Kłodzkiej i jeden z większych w całych Sudetach. Woda spad to obecnie ze skalnego progu na wysokości 21 metrów i płynie dalej głębokim kanionem. Udając się malowniczą, leśną ścieżką powyżej  tego kanionu znajdziemy Ogród Bajek. Jest to unikatowa kraina wyrzeźbionych w drewnie bajkowych postaci i leśnych domów, który stanowi ciekawą propozycję dla najmłodszych.

Twierdza Kłodzka jest to najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce, zachęca do odwiedzania swoją tajemniczością i ogromem. Zobaczyć tu można ogromne bastiony i komnaty , oraz przejść z przewodnikiem przez Podziemną trasę turystyczną, która utworzona została jeszcze w średniowieczu. Przy okazji warto odwiedzić Muzeum Ziemi Kłodzkiej i poznać historię naszego regionu.

Odwiedzając Kłodzko warto zwiedzić Park Miniatur Minieuroland - to rozciągający się na powierzchni 20 tys. m² malowniczo położony obiekt, liczący obecnie ponad 30 miniatur (docelowo planowanych jest ponad 100 makiet), wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic.

Bazylika Nawiedzenia NMP w Wambierzycach to znany sudecki ośrodek pielgrzymkowy, do którego wejścia prowadzą monumentalne schody. Wewnątrz znajdziemy  bardzo bogaty i cenny wystrój barokowy z XVIII wieku. W Wambierzycach warto zobaczyć również największą na Ziemi Kłodzkiej Ruchomą Szopkę, oraz skansen i mini zoo.

Kaplica Czaszek w Kudowie-Czermnej to jedna z nielicznych w Europie kaplica, której wystrój stanowią warstwowo ułożone czaszki i piszczele ok. 3 tyś ofiar wojen i epidemii.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie to jedna z  najpiękniejszych jaskiń europejskich. Jaskinia jest prawdziwą sensacją i największym tego typu odkryciem w Polsce. Unikalny mikroklimat jaskini  pozwala na tworzenie się zachwycającej szaty naciekowej, z której to Jaskinia Niedźwiedzia najbardziej słynie.

Okoliczne atrakcje

Rezerwuj

 

W razie jakichkolwiek pytań, możesz zadzwonić do nas, a na pewno Ci pomożemy.

+ 48 74 667 49 00

Zadzwoń

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na ich zapis lub
wykorzystanie. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce prywatności

Zamknij [X]