Naładuj akumulator dźwiękami salsy

W dniach 26-28.05.2016 za pomocą wszystkich zmysłów Goście MedicalSensus – Sanatorium Polanica przenieśli się na ognistą wyspę Kubę. Przewodnikami po tej podróży byli ambasadorzy kultury kubańskiej, na czele z Jose i Izabelą Torres. Specjalny program majówkowy obejmował spotkanie autorskie z Państwem Torres wraz z projekcją filmową, zajęcia taneczne z profesjonalnymi instruktorami tańca Torres Art Studio oraz koncert kubańsko-polskiego zespołu, Jose Torres & Havana Dreams.

26.05 w godzinach wieczornych w BIO Restauracji odbyło się spotkanie autorskie z ambasadorami kultury kubańskiej, Jose i Izabelą Torres, którzy zaprezentowali swój autorski film z wyprawy na Kubę, a także wspólnego autorstwa książkę ,,Salsa na wolności’’. Publiczność miała okazję poznać wzruszającą historię przyjazdu Kubańczyka do Polski, pięknej miłości do studentki muzykoterapii oraz ich wspólnych zmagań sprowadzenia Jose Torresa do Polski, po jego przymusowym przeniesieniu na Kubę.

27.05 Torres Art Studio przygotował specjalny pokaz taneczny salsy w BIO Restauracji MedicalSensus wraz z zajęciami tanecznymi dla naszych Gości.

28.05 BIO Restauracja MedicalSensus wyszła na ulice Polanicy Zdrój ze swoimi BIO-produktami, by każdy mógł skosztować autorskich wyrobów opartych o zdrową i bogatą w wartości odżywcze Kuchnię Mikrobiotyczną. Degustacja wraz z pokazem tanecznym Torres Art Studio przy akompaniamencie Jose Torres, przyciągnęła rzeszę ludzi do  Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym. Przez dobre 2 godziny widzowie mogli nasycić się pysznymi rarytasami i pouczyć się kubańskiej salsy z profesjonalistami. Nie było ograniczeń wiekowych. Salsy uczyli się i najmłodsi i starsi Kuracjusze, którzy wcale nie odstawali od szybkiego rytmu tańca.

Kulminacyjnym punktem sobotniego wieczoru w MedicalSensus był koncert zespołu Jose Torres

& Havana Dreams. Zaprezentowano iście kubański repertuar, który porwał widownię do takich tańców, jak mambo, salsa, cza-cza czy samba. Podczas koncertu muzyki kubańskiej nie obyło się bez polskich akcentów. W oprawie kubańskiej stylistyki muzycznej mogliśmy usłyszeć znane nam polskie utwory.

Pełna sala roztańczonych Gości, jest najlepszym dowodem, iż kubańskie rytmy i kultura zostały przyjęte z entuzjazmem. Przez cały długi weekend majowy Goście mieli okazję rozpoczynać i kończyć dzień przy rytmach salsy.

Całemu wydarzeniu przyświecało hasło: Zdrowie u źródeł, które pomiędzy aktywnym wypoczynkiem,  można było  zgłębić   dzięki   zespołowi   medycznemu  MedicaSensus i BIO Restauracji.

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz. Jeżeli chcesz, żebyśmy sie z Tobą skontaktowali podaj adres e-mail. Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie dla innych komentujących.

This thread has been closed from taking new comments.
 • admin2

  To jest testowy komentarz.

 • admin2

  Kolejny komentarz

 • admin2

  I jeszcze jeden

 • admin2

  Ostatni

 • admin2

  Lorem ipsum....
  Lorem.

 • te tre

  fdjsfsdkfjsd
  fdsf
  sd

Zadzwoń

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na ich zapis lub
wykorzystanie. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce prywatności

Zamknij [X]