Kadra medyczna

LEKARZE

dr n. med. Wiesław Prastowski

Dyplom lekarza uzyskał w Akademii Medycznej w 1961 we Wrocławiu. W życiu zawodowym spełniał się jako naukowiec – pracował w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu, jako nauczyciel akademicki w Klinice Angiologicznej Akademii Medycznej, jest specjalistą chorób wewnętrznych, doktorem nauk medycznych i angiologiem. Jest współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Angiologicznego i członkiem International Union Angiology. Pracował też w Oddziale Wewnętrznym Szpitala w Misracie w Afryce Północnej (Libia). Kierował przez wiele lat Oddziałem Wewnętrznym Wojewódzkiego Szpitala im. J. Babińskiego we Wrocławiu.

 

 dr  med. Agnieszka Garncarek

Po uzyskaniu dyplomu lekarza przez kilkanaście lat była zatrudniona w Dolnośląskim Centrum Onkologii, gdzie uzyskała specjalizację z onkologii klinicznej - chemioterapii nowotworów i obroniła pracę doktorską. Od 10 lat prowadzi własną praktykę lekarską - zajmuje się leczeniem i kontrolą pacjentów onkologicznych, profilaktyką onkologiczną (badania piersi, skóry itp) oraz kontrolą osób z rodzin obciążonych nowotworami. W 2008 r. spełniła swoje marzenie z młodości - ukończyła studia podyplomowe: Kosmetologia Lekarska, a w 2012 r. - Medycynę Prewencyjną i Przeciwstarzeniową. Prywatnie mama dwóch dorosłych córek, pasjonatka zdrowego stylu życia - biega na długich dystansach, oraz miłośniczka zwierząt. 

 lek. med. Jolanta Zapart 

Specjalista ortopedii i traumatologii.

 

FIZJOTERAPEUCI

dr Monika Wierzbicka - dyplomowana fizjoterapeutka

Absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Na kierunku Fizjoterapia ukończyła dzienne studia doktoranckie. Obroniła pracę doktorską z zakresu fizjoterapii klinicznej, współpracując z Dolnośląskim Centrum Chorób Serca Medinet we Wrocławiu. Jest wykładowcą i pracownikiem dydaktyczno - naukowym, autorem licznych publikacji z dziedziny fizjoterapii oraz uczestnikiem konferencji i sympozjów szkoleniowych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami, które zdobywała pracując w różnych placówkach medycznych oraz prowadząc własną działalność fizjoterapeutyczną. Specjalizuje się w usprawnianiu zarówno niemowląt i dzieci starszych,  jak i osób dorosłych.  W życiu codziennym i w pracy zawodowej kieruje się empatią i szacunkiem dla drugiego człowieka. Pogłębianie wiedzy, odkrywanie nowych koncepcji i stosowanie specjalistycznych  terapii jest nie tylko częścią pracy zawodowej, ale przede wszystkim pasją, której celem jest niesienie pomocy pacjentom.

 

mgr Arkadiusz Kołodziejczyk - dyplomowany fizjoterapeuta

Absolwent Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W pracy kieruje się przekonaniem, że fizjoterapia jest zawodem, który ciągle zaskakuje, wymaga i uczy pokory. W pracy z pacjentami wykorzystuje doświadczenie zawodowe oraz wiedzę i kompetencje, które zdobył na studiach oraz kursach specjalistycznych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w placówkach na terenie województwa Opolskiego, w ośrodkach rehabilitacyjnych we Wrocławiu oraz w przychodni fizjoterapeutycznej w Nowej Rudzie. W pracy największe sukcesy osiągał m.in. z pacjentami po udarach, urazach sportowych, a także u osób z zespołami bólowymi kręgosłupa i kończyn. Prywatnie jest trenerem piłki nożnej, dzięki czemu szerzej poznaje możliwości wydolnościowe organizmu. Poza fizjoterapią interesuje się przede wszystkim piłką nożną, jest czynnym zawodnikiem w jednym z zespołów piłkarskich, a także redaguje wydarzenia sportowe w gazecie lokalnej.

 

Katarzyna Rafałko - licencjonowana fizjoterapeutka

Studia licencjackie ukończyła w Wyższej Wałbrzyskiej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości na kierunku fizjoterapia oraz dwuletnią szkołę kosmetologii – we Wrocławskiej Wyższej Szkole Ekonomii i Biznesu. Doświadczenie zdobyła pracując w prestiżowych przychodniach rehabilitacyjnych oraz gabinetach wellness & spa. Poza pracą prowadzi aktywny tryb życia. Uwielbia długie spacery oraz jazdę na rowerze.

 

Irena Cybulska - technik fizjoterapii

Pochodzi z Polanicy Zdroju. Szkołę fizjoterapii ukończyła we Wrocławiu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała przez lata pracy w przychodniach rehabilitacyjnych oraz obiektach związanych z balneoterapią, fizykoterapią, hydroterapią oraz odnową biologiczną.

Jest terapeutką, która pracuje z dużym zaangażowaniem i empatią. Potrafi prowadzić terapię z każdym pacjentem oraz konsekwentnie dążyć do celu stosując zróżnicowane techniki terapeutyczne. Jej ideą jest chęć pomocy ludziom oraz dalsze poszerzanie swojej wiedzy z dziedziny fizjoterapii

 

mgr Mariola Fedan

Absolwentka Wydziału Fizjoterapii na Politechnice Opolskiej. Posiada 10-letnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Wieloletnią praktykę zdobywała w ambulatoryjnych ośrodkach rehabilitacyjnych, w sanatoriach i hotelach SPA. Ukończyła takie kursy jak: masaż bańką chińską, masaż sportowy, instruktor nordic walking, masaż klasyczny czy masaż limfatyczny. Wolny czas poświęca swojej rodzinie, interesuje się też bieganiem - w 2015 roku ukończyła 33 Maraton Wrocławski. 

 

 

DIETETYCY

dr nauk biologicznych Konrad Babij

Jest absolwentem Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego, we Wrocławiu oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Krakowie. Jego zainteresowania dotyczą głównie otrzymywania i wykorzystywania substancji biologicznie aktywnych w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych, żywienia molekularnego oraz tuningu metabolicznego. Był stypendystą międzynarodowym. Jest autorem licznych publikacji o tematyce żywieniowej i dietetycznej, w czasopismach polskich i zagranicznych. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.

 

mgr Natalia Hertmanowska

Dietetyk kliniczny, absolwentka studiów I i II stopnia Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Tytuły naukowe obroniła pisząc prace dyplomowe nt. Postępowania dietetycznego i znaczenia suplementacji w zespole jelita drażliwego oraz prowadząc badania dotyczące oceny zgodności diety wybranej populacji z Wrocławia z zaleceniami diety DASH. Swoją praktykę zawodową doskonaliła podczas odbywania praktyk zawodowych w placówkach medycznych m.in. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadzwoń

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na ich zapis lub
wykorzystanie. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce prywatności

Zamknij [X]