Dieta w cukrzycy i zespole metabolicznym

 

WSKAZANIA: Nadwaga, nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, zmęczenie, senność po jedzeniu, wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów.

Cukrzyca typ II i zespół metaboliczny są typowym przykładem chorób dietozależnych, wynikających z zaniedbań i błędów żywieniowych.

Stężenie tego cukru we krwi zdrowego człowieka podlega ścisłej kontroli. Gdy wzrasta, reagują na tę sytuację wyspecjalizowane komórki trzustki i wydzielają hormon insulinę, która umożliwia mięśniom i tkance tłuszczowej pobranie i wykorzystanie większej ilości glukozy. Komórki tkanki tłuszczowej przekształcają ją następnie w trójglicerydy i odkładają jako zapas. Spożywanie dużej ilości cukrów prostych, z czasem prowadzi do otyłości. Tkanka tłuszczowa jest przyczyną kolejnych zaburzeń, gdyż wydziela ona do krwi substancje prozapalne. Otyłość wiąże się zatem z przewlekłym stanem zapalnym, który prowadzi do kolejnych zaburzeń, takich jak nadciśnienie i choroby serca.

Podstawą Dieta w cukrzycy i zespole metabolicznym, w Sanatorium Polanica, są niskoprzetworzone produkty, warzywa i owoce. Przygotowane posiłki są cennym źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych, pełnowartościowych białek, błonnika, witamin i minerałów. Ponadto indywidualnie dobrany dla pacjenta plan dietetyczny, obejmuje suplementację mikroskładnikami odżywczymi, oraz specjalnie wyselekcjonowanymi kompozycjami preparatów ziołowych, regulujących metabolizm. W cukrzycy wcześnie rozpoczęta i regularna podaż przeciwutleniaczy ma ogromne znaczenie w leczeniu zapobiegającym i uzupełniającym. Wyprodukowane u nas na podstawie autorskiej receptury biojogurty, wzbogacono w naturalne składniki i specjalny szczep bakterii Lactobacillus helveticus, których połączenie przynosi udowodniony w badaniach naukowych pozytywny wpływie na obniżenie ciśnienia i obniżanie poziomu cukru we krwi.

Aby wesprzeć terapię dietetyczną w cukrzycy i zespole metabolicznym, zalecamy włączenie indywidualnie dobranego planu terapii ruchowej. Sanatorium Polanica umożliwia gościom systematyczną aktywność fizyczną na terenie ośrodka oraz różnorodne zajęcia prowadzone w  terenie.

 

 

 

Dieta w cukrzycy i zespole metabolicznym

Mistrz kuchni Sanatorium Polanica częstuje i zaprasza również gości spoza naszego ośrodka. Każdego dnia serwujemy inne menu. Przyjdź i posmakuj zdrowej i pysznej kuchni.

Gotujemy sezonowo  ze świeżych produktów z lokalnych upraw i hodowli ekologicznych.

Galeria potraw

 

W razie jakichkolwiek pytań, możesz zadzwonić do nas, a na pewno Ci pomożemy.

+ 48 74 667 49 00

Zadzwoń

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na ich zapis lub
wykorzystanie. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce prywatności

Zamknij [X]