Dieta w chorobie wrzodowej

WSKAZANIA: ból w nadbrzuszu, nudności, wzdęcia, zgaga, brak apetytu, biegunki

Choroba wrzodowa charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Głównym czynnikiem posądzanym o powstawanie tych zaburzeń są bakterie Helicobacter pylori. Głównym objawem jest ból w nadbrzuszu, jednak czasem schorzenie może nie dawać żadnych oznak. W leczeniu bardzo istotną rolę odgrywa:

-    właściwa dieta
-    unikanie stresu
-    unikanie leków uszkadzających błony śluzowe.

Tajemnica zdrowego żołądka tkwi w szczelności ochronnej warstwy śluzu oddzielającej nabłonek żołądka od bardzo kwaśnego i trawiącego białko soku żołądkowego.

Dieta w chorobie wrzodowej w Sanatorium Polanica oparta jest na łatwostrawnych, smacznych posiłkach bogatych w warzywa i owoce. Ponadto indywidualnie dobrany dla pacjenta plan dietetyczny, obejmuje suplementację mikroskładnikami odżywczymi, oraz specjalnie wyselekcjonowanymi kompozycjami preparatów ziołowych, poprawiających strukturę i odnowę błon śluzowych przewodu pokarmowego oraz wygaszającymi ogniska zapalne.

W sanatorium produkujemy autorskiej receptury biojogurty wzbogacone w naturalne składniki. Wprowadzenie ich do diety pacjenta jest istotnym elementem ze względu wyciszanie dokuczliwych objawów zewnętrznych. Przeprowadzone badania potwierdziły dobroczynny wpływ naszych jogurtów na:

-    regenerację i ochronę warstwy śluzu żołądkowego
-    wysokie działanie przeciwutleniające
-    polepszenie wchłaniania tak istotnych składników jak wit B12 i kwas foliowy.

 

 

 

Dieta w chorobie wrzodowej

Mistrz kuchni Sanatorium Polanica częstuje i zaprasza również gości spoza naszego ośrodka. Każdego dnia serwujemy inne menu. Przyjdź i posmakuj zdrowej i pysznej kuchni.

Gotujemy sezonowo  ze świeżych produktów z lokalnych upraw i hodowli ekologicznych.

Galeria potraw

 

W razie jakichkolwiek pytań, możesz zadzwonić do nas, a na pewno Ci pomożemy.

+ 48 74 667 49 00

Zadzwoń

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na ich zapis lub
wykorzystanie. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce prywatności

Zamknij [X]