Dieta w chorobach nowotworowych | Sanatorium Polanica

Dieta w chorobach nowotworowych

 

Rozwój chorób nowotworowych jest wynikiem złożonego procesu na poziomie komórkowym, dotyczącego zmian we własnym materiale genetycznym. Szacuje się, że nawet do 70% nowotworów może być związanych z nieprawidłowym sposobem odżywiania. Nie wierz na słowo, jeśli usłyszysz, że możesz jeść to na co masz ochotę.

Prowadzone przez nas diety w chorobach nowotworowych opieramy na  dwóch fundamentach:

  1. Odpowiednio zbilansowany jadłospis dla prawidłowego stanu odżywienia
  2. Celowana suplementacja związkami bioaktywnymi

Pacjent wymaga zbilansowanego jadłospisu, uwzględniającego produkty, których zadaniem będzie ogólne odżywienie i wzmocnienie organizmu, jak i podaż mikroskładników aktywnych biologicznie - będą one wspierały organizm na poziomie biochemicznych procesów komórkowych. Praca dietetyczna w onkologii to trwała zmiana stylu życia i postaw żywieniowych. Dobrostan całego organizmu jest kluczowym elementem wpływającym na przebieg agresywnej terapii konwencjonalnej. Im lepszy stan odżywienia, tym lepsze jest też gojenie się ran, mniejsza częstość infekcji, krótszy pobyt w szpitalu

Dieta w chorobach nowotworowych, w Sanatorium Polanica, oparta jest na pełnowartościowych, urozmaiconych i smacznych posiłkach. Ponadto indywidualnie dobrany dla pacjenta plan dietetyczny, obejmuje suplementację mikroskładnikami odżywczymi, oraz specjalnie wyselekcjonowanymi kompozycjami preparatów ziołowych, wspierających pracę układu immunologicznego. Wyprodukowane u nas na podstawie autorskiej receptury biojogurty, wzbogacono w naturalne składniki, o udowodnionym w badaniach naukowych pozytywnym wpływie na stan zdrowia u pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Dieta w chorobach nowotworowych

Mistrz kuchni Sanatorium Polanica częstuje i zaprasza również gości spoza naszego ośrodka. Każdego dnia serwujemy inne menu. Przyjdź i posmakuj zdrowej i pysznej kuchni.

Gotujemy sezonowo  ze świeżych produktów z lokalnych upraw i hodowli ekologicznych.

Galeria potraw

 

W razie jakichkolwiek pytań, możesz zadzwonić do nas, a na pewno Ci pomożemy.

+ 48 74 667 49 00

Zadzwoń

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na ich zapis lub
wykorzystanie. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce prywatności

Zamknij [X]