Jak naturalnie odkwasić organizm?

Odkwaszanie organizmu -  przyczyny zakwaszenia, objawy zakwaszenia, sposoby na detoks

W obecnych czasach, gdy wiele osób spożywa wysoko przetworzoną żywność oraz w nieodpowiedni sposób się odżywia, dochodzi do zakwaszenia organizmu, czyli stanu w którym zaburzona zostaje równowaga kwasowo-zasadowa. Co powoduje zakwaszenie organizmu? I jak oczyścić organizm? Poznaj podstawowe sposoby na szybki i skuteczny detoks.

Co to jest zakwaszenie organizmu?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, co to jest zakwaszenie organizmu. Dla porządku warto jednak przypomnieć, że jest to stan, w którym na skutek nieodpowiedniej diety oraz czynników zewnętrznych zostaje zaburzona równowaga kwasowo-zasadowa, czyli kwasy zaczynają się kumulować w organizmie. W jaki sposób do tego dochodzi? I co na odkwaszenie organizmu? Dowiesz się tego z dalszej części artykułu.             

Jakie są przyczyny zakwaszenia organizmu?

Do najczęstszych przyczyn zakwaszenia organizmu należy nieprawidłowa dieta. Niewiele osób wie, że jedzenie można podzielić na kwasotwórcze, zasadotwórcze oraz neutralne. Produkty, które mogą powodować zakwaszenie organizmu to przede wszystkim mięso i wędliny, cukier oraz słodziki, biała mąka pszenna, kawa, czekolada, sól, biały ryż i żółte sery. Zbyt duże ich spożycie połączone jednocześnie z unikaniem żywności zasadotwórczej (m. in. warzyw i owoców) prowadzi do zachwiania równowagi w organizmie.

Oprócz tego, na zakwaszenie organizmu wpływa brak ruchu lub nadmierna, obciążająca aktywność fizyczna, a także długotrwały stres. Przy okazji należy pamiętać, że jedna z najbardziej popularnych używek, czyli kawa, działa silnie zakwaszająco, dlatego konieczne jest ograniczenie ilości jej spożycia lub wprowadzenie tzw. diety alkalicznej, o której będzie jeszcze mowa.

Jak rozpoznać zakwaszenie organizmu?

Jak rozpoznać zakwaszenie organizmu? Niestety nie jest to proste, ponieważ objawy tego stanu mogą sugerować inne problemy zdrowotne lub niedobory żywieniowe. Dlatego musisz dokładnie obserwować swój organizm, by móc w porę zareagować.

A do najczęstszych objawów zakwaszenia organizmu należy nieustanne zmęczenie, nerwowość i pobudzenie, sucha skóra, skurcze łydek, wypadające włosy, łamliwe i rozdwajające się paznokcie oraz sztywnienie szyi. Oprócz tego można zaobserwować skłonność do zaziębień, kataru, częste bóle głowy, pojawianie się zajadów, pieczenie dróg oddechowych czy zapalenie ścięgien.

Jeśli jednak dalej nie potrafisz poradzić sobie z rozpoznaniem zakwaszenia organizmu, ponieważ dokuczające Ci objawy nie są jednoznaczne, możesz wykonać w domu, na czczo, test PH. Wtedy należy oddać mocz do pojemnika, tak jak do standardowych badań i następnie zanurzyć w nim papierek do odczytywania PH. Trzeba jednak wiedzieć, że taki test powinno się wykonywać przez kilka następujących po sobie dni, aby wynik był jak najbardziej obiektywny.

Zakwaszony organizm - co robić?

Jeśli wiesz już, co powoduje zakwaszenie organizmu, pewnie interesują Cię sposoby na oczyszczenie organizmu. Jednak zanim je poznasz, musisz wiedzieć jakie mogą być zagrożenia wynikające z zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej.

Najczęściej w Twoim ciele zatrzymywana jest woda, a taki długotrwały stan będzie prowadzić do powstawania opuchnięć. Możesz mieć też problemy z koncentracją, co jest szczególnie uciążliwe w pracy zawodowej. Warto też zacząć oczyszczać organizm dlatego, że w innym wypadku zakwaszenie prowadzi do pojawienia się takich schorzeń jak cukrzyca, miażdżyca, nadwaga lub nadciśnienie. A zatem, jak oczyścić organizm?

Co na zakwaszony organizm?

Jak odkwasić organizm? W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się swojemu sposobowi odżywiania.

Jak często jesz zielone warzywa? Czy w Twojej lodówce goszczą takie produkty jak szpinak, sałata, jarmuż, ogórki, bób? Musisz wiedzieć, że zielone liściaste warzywa mają właściwości alkalizujące, a więc zasadotwórcze i powinny znajdować się w każdym Twoim posiłku – na kanapce, w formie sałatki do obiadu czy w koktajlu owocowo-warzywnym. Dlatego nie musisz już dalej zastanawiać się, co oczyszcza organizm – wystarczy wprowadzić więcej warzyw do swojej diety, by zrobić pierwszy krok.

Powinno się też ograniczyć spożycie mięsa, nabiału oraz białego pieczywa, ponieważ są silnie kwasotwórcze. Czy to oznacza, że całkowicie musisz zrezygnować z tych produktów? Oczywiście, że nie! Jeśli jednak chcesz wiedzieć, co robić z zakwaszonym organizmem, musisz wprowadzić pewien „post” w tym zakresie. Zamień biały chleb czy bułki na pełnoziarniste pieczywo, wprowadź jeden lub dwa wegetariańskie obiady w tygodniu i zacznij obserwować, jak dużo nabiału spożywasz w ciągu dnia. Pewnie okaże się, że rano sięgasz po żółty ser do kanapki, na drugie śniadanie masz zawsze ze sobą ulubiony jogurt wzbogacony cukrem, a na kolację pojawiają się sery pleśniowe...

Myślisz, że picie dziennie 2 litrów płynów to mit? Jeśli zadbasz o odpowiednie nawodnienie organizmu, unikniesz ryzyka… zatrzymywania wody! Sięgaj po wodę źródlaną, herbatę zieloną oraz napary z ziół.

Co oczyszcza organizm poza tymi produktami? Tłuszcze – oczywiście te zdrowe. Zamień margarynę i rafinowane oleje na ich bardziej wartościowe odpowiedniki – klarowane masło, olej kokosowy lub olej lniany. Ogranicz smażenie potraw, a jeśli nie da się tego uniknąć – użyj klarowanego masła. Natomiast oliwę z oliwek czy oleje orzechowe zastosuj do sałatek.

Zabiegi na odkwaszanie organizmu, szybki detoks

A jak odkwasić organizm innymi metodami? Można to zrobić przy pomocy specjalnych zabiegów, które pływają na jego oczyszczanie. Mowa tu o wodoleczniczych kąpielach, które odbywają się w przystosowanych do tego wannach.

Kąpiel na odkwaszenie organizmu odbywa się w roztworze wody polanickiej połączonej ze specjalnie skomponowanymi ekstraktami ziołowymi. Podczas takiego seansu organizmowi dostarczane są cenne składniki, takie jak krzem, selen, magnez czy wapń. Ponadto w wodzie rozpuszczana jest starannie opracowana kompozycja soli tworząca roztwór o charakterze zasadowym.

Jaki jest tego efekt? Organizm, poprzez gruczoły potowe, zaczynają opuszczać toksyny, a alkalizująca woda od razu je neutralizuje. Jest to tak naprawdę bardzo intensywna kuracja, ponieważ odbywa się z udziałem narządu wydalniczego o największej powierzchni aktywnej, czyli poprzez skórę.

 

Podsumowując: co na zakwaszony organizm? W pierwszej kolejności musisz wprowadzić zmiany w jadłospisie. Nie zawsze konieczne będzie restrykcyjne przestrzeganie zasad diety alkaicznej, ponieważ wprowadzenie kilku zdrowych nawyków powinno pomóc. A jeśli zależy Ci na intensywnym i szybkim oczyszczaniu, skorzystaj z zabiegów odkwaszających organizm.

Zadzwoń

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na ich zapis lub
wykorzystanie. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce prywatności

Zamknij [X]