Jak wybrać dobre miejsce na szkolenie dla swojej firmy?

Luksusowy, lecz często oblegany hotel, niewielki, choć wygodny pensjonat czy ośrodek z salami szkoleniowymi? Jakie miejsce wybrać na szkolenia wyjazdowe lub biznesowe dla firm i czym się kierować podczas jego wyboru? Podpowiadamy.

 

Szkolenia wyjazdowe dla firm – gdzie zorganizować?

Bez względu na to, czy organizowana są szkolenia dla firm, czy wyjazdy integracyjne, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii związanych z wyborem miejsca. Na początku kluczową kwestią jest wybór miejscowości.

Należy przeanalizować, jaki będzie program spotkania. Czy w planach są wyłącznie szkolenia i konferencje, czy może wieczorna integracja? Jeśli tak, jaki ma mieć charakter? Wypadu do ekskluzywnego klubu czy nieformalnego spotkania przy grillu lub ognisku? Zdecydowana większość szkoleń wyjazdowych dla firm odbywa się w małych, spokojnych miejscowościach. Dzięki temu atmosfera sprzyja skupieniu i pracy, a bliskie otoczenie przyrody pozwala zrelaksować się w wolnych chwilach. Wbrew pozorom, w mniejszych miejscowościach często łatwiej jest o rezerwację dużego ośrodka szkoleniowego, co jest ważne w przypadku firm zatrudniających kilkudziesięciu pracowników.

Następnie należy zwrócić uwagę na sam hotel/ośrodek. Najlepszym wyborem są te miejsca, które oferują pełne wyżywienie – nie trzeba martwić się o catering, wszystko jest na miejscu. Można też zapewnić przekąski podczas wykładów i kursów.

Pokoje powinny być zróżnicowane – od jedno- po kilkuosobowe – tak, aby łatwiej było dopasować je do potrzeb pracowników. Oczywiście, powinny być komfortowe, szczególnie jeśli w hotelu mają odbywać się kilkudniowe szkolenia dla firm.

Kolejną, istotną kwestią, są sale konferencyjne, które zostaną omówione osobno. A co z pozostałymi udogodnieniami ośrodków? Należy zwrócić uwagę na to, czy są dostosowane do osób niepełnosprawnych – choć powinien to być standard, nie w każdym miejscu w Polsce można znaleźć takie ośrodki szkoleniowe. Jeśli hotel posiada dodatkowe usługi rekreacyjne, takie jak basen i sauna, należy sprawdzić, w jakich godzinach są dostępne. Ewentualnie warto dopytać, czy jest możliwość  otwarcia ich w niestandardowych porach, po szkoleniach. Choć mogłoby się wydawać, że to nieistotna kwestia, w praktyce okazuje się, że podczas szkoleń dla firm ważne jest, aby uczestnicy mogli wypocząć po długim i męczącym dniu – wtedy efektywniej pracują kolejnego dnia.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru sali konferencyjnej?

Sala konferencyjna jest najważniejszym miejscem podczas szkoleń biznesowych dla firm, dlatego powinna być dobrze wyposażona. Czego nie może w niej zabraknąć? Dobrego nagłośnienia, rzutnika, flipchartów, czyli tablic demonstracyjnych, a także… Wi-Fi. Internet powinien być stabilny i szybki, nie może co chwilę „zrywać”. Ponadto cały sprzęt multimedialny musi być niezawodny, ponieważ wszelkie błędy i naprawy mogą znacząco wydłużyć czas szkolenia oraz spowodować frustrację jego uczestników.

Sama sala powinna być dostosowana do ilości osób, które będą w niej przebywać. O ile dostawienie jednego, czy dwóch krzeseł nie stanowi problemu, o tyle w przepełnionej sali nikt nie będzie czuć się komfortowo.

Nie może zabraknąć też dobrego oświetlenia (nie tylko sztucznego, lecz również – a nawet przede wszystkim – naturalnego) oraz sprawnie działającej klimatyzacji i wentylacji.

Jeśli szkolenie odbywa się dla dużej grupy uczestników, warto wcześniej sprawdzić akustykę na sali.

Gdzie szkolenie na Dolnym Śląsku?

Na Dolnym Śląsku funkcjonuje wiele ośrodków oraz hoteli, które przystosowane są do organizacji szkoleń i konferencji dla firm. Jednym z takim miejsce jest sala szkoleniowa w Polanicy Zdroju dostępna w naszym sanatorium. Co oferujemy? 2- oraz 3-osobowe pokoje dla uczestników wyjazdu oraz salę konferencyjną w układzie teatralnym dla 40 osób oraz w układzie szkolnym dla 25 osób. Ponadto, w przypadku większych konferencji, udostępniamy salę restauracyjną, która dostosowywana jest do potrzeb szkoleń i pomieści 70 osób. Zapewniamy też niezbędny sprzęt, taki jak rzutniki, ekrany, tablice, laptop, nagłośnienie i bezprzewodowy internet. Ponadto można zorganizować u nas bankiet czy imprezę integracyjną, dlatego polecamy nasz ośrodek jako miejsce na konferencję w Polanicy Zdroju.

Inne sale konferencyjne w Polanicy Zdroju mieszczą się w Uzdrowisku Kłodzkim, a dokładniej w willi Mała Pieniowa oraz w Hotelu Polanica Resort&Spa.

To jednak nie cała oferta Dolnego Śląska w tym zakresie – istnieją jeszcze inne hotele spełniające wszystkie wymagania, jakie stawiane są miejscom na wyjazdy szkoleniowe. W Niemczy znajduje się imponujące Uroczysko Siedmiu Stawów o wyglądzie średniowiecznego zamku, we Wrocławiu natomiast popularnością cieszy się nowoczesny hotel Ibis Styles czy luksusowy DoubleTree by Hilton.

Jakie jeszcze ośrodki są godne polecenia? Cottonina Villa & Mineral SPA Restort, czyli trzygwiazdkowy obiekt SPA z doskonale urządzoną przestrzenią dla biznesu, zabytkowy Hotel Zamek na Skale w Lądku Zdroju czy kompleks willi Norweska Dolina w Szklarskiej Porębie.

 

Jak widać, wybór ośrodków na szkolenia wyjazdowe dla firm na Dolnym Śląsku jest bardzo szeroki, a przedstawione propozycje nie wyczerpują listy hoteli. Dlatego warto wybrać urokliwe, zielone tereny tego regionu na organizację spotkań firmowych i biznesowych.

Zadzwoń

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na ich zapis lub
wykorzystanie. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce prywatności

Zamknij [X]