Gdzie na basen w Polanicy Zdroju? Baseny i Aquaparki w Polanicy Zdroju i okolicach

Jednym z najchętniej wybieranych sposobów na rekreację, zarówno przez dzieci, jak i  dorosłych, jest korzystanie z basenów i parków wodnych, które najczęściej oferują także liczne atrakcje dodatkowe. Takie aktywne i wesołe spędzanie czasu to doskonały pomysł nie tylko na wakacje. W Polanicy Zdroju, a także w jej okolicach, można znaleźć kilka wartych uwagi pływalni.

 

Basen kryty w Polanicy Zdroju

Basenów i pływali w Polanicy Zdroju nie brakuje, choć większość z nich należy do hoteli i uzdrowisk, które udostępniają je wyłącznie swoim klientom oraz rezydentom. Warte uwagi jest jednak jedno takie miejsca, a konkretnie kryty basen rekreacyjny hotelu Polanica Resort&SPA, który udostępnia pływalnię także gościom spoza hotelu. Do dyspozycji mamy tutaj pełnowymiarowy basen z torami pływackimi, a także zdecydowanie płytszą część rekreacyjną. Oprócz tego można tam znaleźć brodzik dla dzieci, a także jacuzzi oraz sauny, w tym fińską i parową.

Warto wspomnieć o tym, że Polanica Zdrój jako miejscowość uzdrowiskowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów oraz pacjentów chcących podreperować swoje zdrowie. Nie bez powodu też w ofertach wielu uzdrowisk obowiązkowe są zabiegi hydroterapii. Lecznicze właściwości wody są nie do przecenienia, a jeżeli można połączyć przyjemne z pożytecznym, tym bardziej warto jest się nad tym zastanowić. Pływając w basenie, czy siedząc w jacuzzi można czerpać z tego mnóstwo korzyści.

Również nasze sanatorium oferuje wodne zabiegi, jak kąpiel odchudzająca, wodny zabieg odprężający czy kąpiel wspierająca kondycję skóry, którą szczególnie polubiły Panie.


Aquapark w Kudowie Zdroju

Parki wodne cieszą się ogromnym zainteresowaniem już od wielu lat, a nie ma chyba nic lepszego od aquaparku znajdującego się w górach. Szukając basenu czy w Polanicy Zdroju czy jej okolicach, nie można przegapić miejscowości Kudowa Zdrój na granicy z Czechami. Tam właśnie można znaleźć aquapark „Wodny Świat”. To nowoczesny kompleks wodny, gdzie można znaleźć pełnowymiarowy basen pływacki, a także baseny rekreacyjne z gejzerami, masażami wodnymi czy sztuczną rzeką. Dla dzieci idealny będzie brodzik, a dla bardziej wymagających, którzy pragną kąpieli relaksującej, wanny z hydromasażem. Dzieci niewątpliwie zachwycone będą także zjeżdżalnią o długości 92 metrów.

Oprócz oczywistych rozrywek wodnych, dostępne są również inne opcje relaksu i rekreacji, jak kręgielnia, sala gier zręcznościowych, a także siłownia, sauna czy gabinet masażu. Oprócz zabawy, można też zadbać o swoje zdrowie, zrelaksować się i odpocząć.


Kryta  Pływalnia w Kłodzku

Szukając miejsca dobrego zarówno do uprawiania sportu, jak i relaksu, warto również odwiedzić Kłodzko, a konkretnie znajdującą się tam Krytą Pływalnię. Można skorzystać z basenu sportowego oraz szkoleniowego, jeżeli planujemy trening pływacki z prawdziwego zdarzenia. Dostępna jest również strefa rekreacyjna, obejmująca zarówno basen, jak również brodzik dla dzieci oraz jacuzzi, dla osób lubiących relaks i odpoczynek. Z kolei w strefie SPA można skorzystać z sauny fińskiej oraz tureckiej.

Kłodzko znajduje się około 14 km od Polanicy Zdroju, a Kryta Pływalnia jest doskonałym miejscem dla zażywania sportu i rekreacji dzięki udostępnionym basenom, jak również dodatkowym atrakcjom w postaci boisk do tenisa, piłki nożnej, siatkówki czy badmintona.  Pływanie to doskonały sposób na poprawę kondycji oraz relaks, pozytywnie wpływa na metabolizm i usprawnia procesy spalania tłuszczu, woda ma więc naprawdę wiele pozytywnych aspektów nie do przecenienia.


Hotele z basenem w Polanicy Zdroju

Trzeba przyznać, że pod względem turystycznym Polanica Zdrój obfituje w liczne hotele oraz ośrodki uzdrowiskowe, które w swoich ofertach posiadają także baseny oraz liczne atrakcje wodne dla dzieci i dorosłych. Został już wymieniony Hotel Resort&SPA, ale lista jest znacznie dłuższa. W Willi Mała Pieniawa dostępny jest basen, a także kompleks saun Słoneczne Termy. Z kolei w centrum SPA Dr Ireny Eris można znaleźć basen, także z masażem wodnym oraz taki dedykowany dla dzieci. Dla osób pragnących relaksu jest jeszcze jacuzzi, jak również zespół saun, w tym fińska, saunarium, łaźnia rzymska, a także cała strefa relaksu.

W Hotelu Bukowy Park także można znaleźć centrum basenowe, gdzie do dyspozycji oddany jest basen z przeciwprądami i masażem, jacuzzi, łaźnią. Warto również wspomnieć o Hotelu Alpejskim w Polanicy Zdroju, w którym znajduje się basen z licznymi atrakcjami, a także sauna fińska i łaźnia parowa. Dla osób chcących jeszcze się zrelaksować dostępne są zabiegi spa.

Niewątpliwie Polanica Zdrój, a także jej okolica obfituje w baseny i kąpieliska, które są doskonałym miejscem nie tylko dla rekreacji i zabawy, ale też miejscem relaksu i odnowy sił i witalności.


    Zadzwoń

    Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na ich zapis lub
    wykorzystanie. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce prywatności

    Zamknij [X]